Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Aktualności

Aktualności
 • Ocena jakości wody stwierdzająca przydatność wody wodociągu Bolimów do spożycia

  W załączniu ocena jakości wody stwierdzająca przydatność wody wodociągu Bolimów do spożycia z dnia 09.12.2022r.

  Czytaj więcej
 • Informacja dotycząca wniosków o zakup paliwa stałego

  Gmina Bolimów informuje mieszkańców, że z dniem 09.12.2022 r. zaprzestaje przyjmowania wniosków na preferencyjny zakup paliwa stałego na rok 2022.

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

  Czytaj więcej
 • Projekt Własne, tanie mieszkanie. Bezpieczny wynajem. Bez kredytu.

  Projekt dla polskich rodzin i uchodźców wojennych.

  Ruszył  projekt #mojemieszkanie Fundacji JAGODA. Jedyny taki projekt w całej Polsce. Oferty na dziesiątki mieszkań z całego kraju. Od spółdzielni, urzędów, instytucji.

  Bezpłatny dostęp do potężnej bazy, dzięki której szybko, tanio i bezpiecznie zdobędziesz własne mieszkanie.

  Znajdź swoje mieszkanie:

  http://mojemieszkanie.fundacja-jagoda.pl/

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie do udziału w projekcie pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”

  Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego (państwowa jednostka budżetowa, podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji) wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

  Projekt, który rozpocznie się 4 marca 2023 r. i potrwa do 15 grudnia 2023 r., ma charakter bezpłatny. Jest on adresowany do osób zamieszkujących województwo łódzkie w przedziale wiekowym 18-30 lat.

  Rekrutacja odbywa się w terminie 7 listopada 2022 r. – 7 lutego 2023 r. poprzez formularz na stronie internetowej www.nist.gov.pl w zakładce „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

  Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Hermel, Kierownik zespołu do spraw realizacji projektów, analiz i działalności wydawniczej, tel. +48 500 165 787, agnieszka.hermel@nist.gov.pl

  Czytaj więcej

Gmina

Gmina

Gmina Bolimów znajduje się w centralnej Polsce, w środkowej części Mazowsza, na skraju województwa łódzkiego. Położona jest w północnej części powiatu skierniewickiego, w miejscu gdzie graniczy on z trzema innymi powiatami: łowickim, sochaczewskim i żyrardowskim. Sąsiednie gminy to: na południu – gmina Skierniewice, na zachodzie – gmina Nieborów (województwo łódzkie, powiat łowicki), na północy – gmina Nowa Sucha (województwo mazowieckie, powiat sochaczewski), a na wschodzie gminy – Puszcza Mariańska i Wiskitki (województwo mazowieckie, powiat żyrardowski).

wBs05PnmD3rVQAAAABJRU5ErkJggg==

 

 

Gmina posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Przez gminę przebiega trasa kolejowa E 20 Rzepin – Poznań – Warszawa – Terespol, łącząca wschód Europy z zachodem. Na jej odcinku położonym w gminie Bolimów znajdują się dwa przystanki kolejowe w Kęszycach i Jasionnie. Ważne znaczenie stanowi droga wojewódzka nr 705 relacji Skierniewice-Sochaczew oraz sieć dróg powiatowych, przecinających gminę. Przez nasz teren przebiega również autostrada A2 Poznań-Stryków-Warszawa. Najbliższy zjazd znajduje się w sąsiedniej gminie w Nieborowie.

 

 

Gmina Bolimów zajmuje powierzchnię 11171 ha, z czego 3800,44 ha to tereny utworzonego w 1986 roku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo przyrodnicze Parku koncentruje się wokół doliny rzeki Rawki, która niemal w całości zachowała swój naturalny charakter. Szybki nurt wody, liczne starorzecza, fantastyczne meandry to warunki wprost wymarzone dla spływów kajakowych. Dodatkowe atuty rzeki Rawki to ok. 25 gatunków ryb w niej żyjących.