Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

  Nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

  Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć.

  Czytaj więcej
 • Ważna informacja dla osób dokonujących samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym

  Ważna informacja dla osób dokonujących samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym

  Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji!

  Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca,  został ograniczony do 2 dni.

  Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.

 • -

  Nabór wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD wydłużony do 24 grudnia 2020r.

  Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia 2020 r.

  Nabór wniosków o takie wsparcie rozpoczął się 26 października i pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją Prezes ARiMR Haliny Szymańskiej wnioski będzie można składać do 24 grudnia 2020 r.

  Czytaj więcej
 • PSR 2020

  UPOMINEK za SAMOSPIS DLA GMIN

  KAŻDY, kto chce wspomóc gminę i spisze się SAM w kanale SAMOSPISU i wyśle na adres promocjeLDZ@stat.gov.pl  wiadomość e-mail, wpisując w tytuł SAMOSPIS DLA GMIN – otrzyma UPOMINEK od Urzędu Statystycznego w Łodzi. Wystarczy po dokonaniu samospisu wysłać e-mail o tytule SAMOSPIS DLA GMIN, w treści podając numer spisanego gospodarstwa wraz z danymi do wysyłki upominku. Upominki otrzymają gospodarstwa, które pomyślnie zakończyły samospis pomiędzy 13.11 a 30.11.2020 r.

  Szczegóły konkursu zamieszczono na stronie: https://spisrolny.gov.pl/cyfrowa-gmina-psr-2020

 • Zaproszenie na spotkanie online ws. Odnawialnych Żródeł Energii

  W załączniu prezenujemy plakat informacyjny dotyczący spotkania online o tematyce Odnawialnych Źródeł Energii tj.: fotowoltaika, piece elektryczne i pompy ciepła.  Zaproaszamy do zapoznania się z terminem spotkania.

  Czytaj więcej
 • Informacja o projekcie pn. „Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości” – zadania Anty-Covid

  MDDP spółka akcyjna Akademia Biznesu sp. k., realizuje projekt pn. „Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości” – zadania Anty-Covid. Projekt jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z sektora ŻYWNOŚCI WYSOKIEJ JAKOŚCI (PKD. C. 10) z siedzibą na terenie całej Polski. Proces rekrutacji trwa do 31.12.2020 r. Wsparcie będzie realizowane do 31 marca 2021 r.

  Czytaj więcej
 • Konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu

  Konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu

  Celem Konkursu jest zmobilizowanie gmin do aktywnego promowania idei samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Termin zgłaszania się do konkursu upływa z dniem 25 listopada br., a zakończenie jest ogłoszenie zwycięzców do 15 grudnia br. Konkurs adresowany jest do gmin, w których użytkownicy gospodarstw rolnych dokonują samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.

  Czytaj więcej
 • -

  Rolniku! Ważna zmiana!

  Od 9 listopada br. wprowadzamy ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu - skracamy czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.

  Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

  Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.

 • Przygotuj się do Spisu Rolnego - potrzebne infrmacje.

  Przygotuj się do Spisu Rolnego - potrzebne informacje.

  Poniżej przedstawiamy skrótwy zakres informacji, które będą zbierane w poszczególnych działach formularza. Zapoznanie się z nim ułatwi i skróci czas trwania samospisu czy wywiadu. Należy pamiętać, że będziemy pytać o dane według stanu na dzień 1 czerwca br., lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. 

  1. Ilość gruntów ogółem, w tym ile jest użytków rolnych, lasów, łąk, pastwisk, zasiewów.
  2. Nawozy (w podziale na rodzaj) - jaka była stosowana ilość i na jaką powierzchnię.
  3. Opryski - ile razy były stosowane w ciągu roku (od 2 czerwca 2019r. do 1 czerwca 2020r.).
  4. Zwierzęta gospodarskie znajdujące się w gospodarstwie.
  5. Ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze.
  6. Budynki gospodarcze i ich metraż/pojemność. 

  Więcej szczegółów na stronie: https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec/o-spisie

 • -

  Pomoc dla posiadaczy chryzantem - najważniejsze informacje

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

  Więcej informacji w załączonym pliku oraz na na stronie: www.arimr.gov.pl.

  Czytaj więcej

Stronicowanie