Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • -

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  1 kwietnia na terenie całego kraju rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

  Spis ludności i mieszkań jest badaniem obowiązkowym, realizowanym co 10 lat w oparciu o przepisy ustawy, a także zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych. Jest to jednocześnie największe przedsięwzięcie statystyczne podejmowane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

  Czytaj więcej
 • Zawiadomienie o wydaniu Decyzji nr 9/2021 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:" Poszerzenie autostrady A2 na odcinku węzeł Łódź Północ (bez węzła) - granica województwa łódzkiego i mazowieckiego o dodatkowe pasy ruchu"

  Zawiadomienie z dnia 22 czerwca 2021 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi o wydaniu Decyzji nr 9/2021 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:" Poszerzenie autostrady A2 na odcinku węzeł Łódź Północ (bez węzła) - granica województwa łódzkiego i mazowieckiego o dodatkowe pasy ruchu". 

   

  Czytaj więcej
 • Prośba do rolników i właścicieli gruntów o nie zaorywaniu rowów i poboczy

  Prośba do rolników i właścicieli gruntów o nie zaorywaniu rowów i poboczy. Więcej informacji w załączonym pliku.

  Czytaj więcej
 • Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza

  Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza

  Już od jutra tj. od 23.06 br. rachmistrzowie spisowi zaczną odwiedzać respondentów, którzy do tej pory nie spisali się przez Internet, na infolinii lub w trakcie wywiadu telefonicznego.

  Rachmistrza, który odwiedza respondenta w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego można poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi.

  Więcej informacji na stronie GUS: https://stat.gov.pl/aktualnosci/co-warto-wiedziec-o-identyfikatorze-rachmistrza,359,1.html

 • Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

   Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

   

  Więcej informacji na stronie GUS: https://stat.gov.pl/aktualnosci/od-23-czerwca-br-rachmistrzowie-spisowi-rozpoczna-wywiady-bezposrednie,358,1.html

  Czytaj więcej
 • Mieszkańcy Gminy Bolimów - spisobus do Was jedzie!

 • Informacja dla mieszkańców