Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu w Huminie

  W załączeniu decyzja wraz z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 20.03.2024 r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu Humin.

  Czytaj więcej
 • Prośba o wypełnienie ankiety

  Niniejsza ankieta skierowana jest do osób pochodzących z obszarów wiejskich (obecnie mieszkających, np. w mieście) i osób mających rodzinę na wsi.

  Ankietera interesuje problem dziedziczenia gospodarstw i związanych z tym spłat finansowych dla rodziny rolnika. Ankieta ma na celu stwierdzenie czy występują problemy w spłacie w ramach rodziny. Główne pytanie badawcze: jak powszechny jest brak spłat rodzeństwa z racji pozyskania gospodarstwa rolnego od rodziców?. Nie są zbierane w ankiecie żadne dane osobowe - ankieta jest anonimowa. Jeśli nie wskazano inaczej to można zaznaczyć tylko jedną odpowiedź.

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIRZD7hkzgFjR77rwuJukvn_47RLuKud6GinnBKO0nH1fvkQ/viewform

 • Informacja o grobie księdza Wincentego Kuderko

  Decyzją władz Instytutu Pamięci Narodowej, znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Pęcicach grób księdza Wincentego Kuderko, naczelnika cywilnego powstania styczniowego 1863 r. w Bolimowie oraz proboszcza parafii pęcickiej w latach 1888-1901, został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski. Dzięki temu stanie się możliwe pozyskanie środków finansowych na odnowienie wspomnianego grobu.

  Czytaj więcej
 • Przydatność wody wodociągu Bolimów do spożycia

  W załączeniu informacja dotycząca przydatności wody wodociągu Bolimów do spożycia.

  Czytaj więcej
 • Konkursy KRUS dla dzieci rozpoczęte

  W 2024 roku KRUS organizuje dwa konkursy dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz z Placówkami Terenowymi przedstawia poniżej obie propozycje, które mogą wpłynąć na wzrost świadomości zarówno najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich jak i ich rodziców w aspekcie dbania o zdrowie w gospodarstwie rolnym.

  Czytaj więcej
 • Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego 2024r.

  Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

  Informacja w załączeniu.

  Czytaj więcej
 • Informacja o wydaniu decyzji - dot. CPK

  Urząd Miasta i Gminy Bolimów informuje, że  w dniu 26 stycznia 2024 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi na wniosek spółki Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla Inwestycji Towarzyszącej - przedsięwzięcia pod nazwą:

  Budowa linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana (bez odcinka w obrębie węzła kolejowego CPK) – odcinek łódzki.

  Czytaj więcej
 • Informacja dla Mieszkańców Gminy Bolimów

  W związku z odnotowanymi licznymi podtopieniami na terenie kraju zwracam się z prośbą o przekazywanie na bieżąco informacji dotyczących zalanych terenów położonych na obszarze gminy Bolimów.
  Informacja przekazywana przez właścicieli musi zawierać poniższe dane:
  - miejscowość
  - imię i nazwisko
  - podział na rodzaje terenu: - pole uprawne - ...... ha, łąki ......ha, pastwiska -...... ha
  Informację proszę przekazywać w formie notatki pisemnej w każdą środę do godz. 11:00
  do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy Bolimów.
  Powyższe dane zbierane są na potrzeby przesyłanych cykliczne raportów przez Urząd
  Wojewódzki w Łodzi do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Czytaj więcej
 • Zawiadomienie o wydaniu decyzji znak: WOOŚ.420.16.2022.ZŻł.333, o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana

  W załączeniu Zawiadomienie o wydaniu decyzji Nr 2/2024, znak: WOOŚ.420.16.2022.ZŻł.333, o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Warszawa Zachodnia – CPK – Łódź Niciarniana (bez odcinka w obrębie Węzła kolejowego CPK) – odcinek łódzki”.

  Czytaj więcej

Stronicowanie