Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Dożynki Diecezjalne Diecezji Łódzkiej i Dożynki Wojewódzko-Powiatowo-Gminne

  Dożynki Diecezjalne Diecezji Łódzkiej i Dożynki Wojewódzko-Powiatowo-Gminne

  Dożynki odbędą się 22 sierpnia w Rogowie na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego – Leśny Zakład Doświadczalny w  Rogowie. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z Państwa terenu do udziału w konkursach kulinarnych.

  Dożynki, to także doskonała okazja do promocji potencjału lokalnych przedsiębiorców, producentów żywności, twórców ludowych oraz instytucji wspierających rolnictwo.

  Zgłoszenia do udziału w części wystawienniczej  przyjmowane będą w terminie do 30 lipca 2021 roku.

  Czytaj więcej
 • -

  Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Uzyskana w nim wszechstronna i rzetelna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

  Z okazji Narodowego Spisu Powszechnego 2021 Urząd Statystyczny w Łodzi ogłasza konkurs fotograficzny „Moja rodzina świetnie się spisuje”. Jego głównym celem jest promowanie wiedzy na temat NSP 2021, a w szczególności samopisu, jako obowiązkowej formy realizacji spisu. Daje także możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia ilustrującego tytuł konkursu, czyli „Moja rodzina świetnie się spisuje”.

  Wykorzystaj swoją pasję do fotografii oraz kreatywne spojrzenie na otoczenie. Zapraszamy!

  Czytaj więcej
 • targi

  Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2022

  Zapraszamy do uczestnictwa w XII edycji Targów TSW 2022, które odbędą się w dniach 12–13 stycznia 2022 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

  Czytaj więcej
 • Aktualności dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

  Aktualności dotyczące Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

  Razem zadbajmy o powietrze, którym oddychamy!  

  Już 1 lipca rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków oraz możliwość składania deklaracji.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego, który znajdziecie Państwo tu:-> https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk .

  Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: www.zone.gunb.gov.pl.

   

 • -

  Jak zweryfikować rachmistrza spisowego?

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W  prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.

  Poproś rachmistrza aby wylegitymował się identyfikatorem i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:

  • specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ ,
  • kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

  Więcej informacji na stronie GUS: https://stat.gov.pl/aktualnosci/jak-zweryfikowac-rachmistrza-spisowego,360,1.html

 • Zawiadomienie o wydaniu Decyzji nr 9/2021 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:" Poszerzenie autostrady A2 na odcinku węzeł Łódź Północ (bez węzła) - granica województwa łódzkiego i mazowieckiego o dodatkowe pasy ruchu"

  Zawiadomienie z dnia 22 czerwca 2021 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi o wydaniu Decyzji nr 9/2021 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:" Poszerzenie autostrady A2 na odcinku węzeł Łódź Północ (bez węzła) - granica województwa łódzkiego i mazowieckiego o dodatkowe pasy ruchu". 

   

  Czytaj więcej
 • Prośba do rolników i właścicieli gruntów o nie zaorywaniu rowów i poboczy

  Prośba do rolników i właścicieli gruntów o nie zaorywaniu rowów i poboczy. Więcej informacji w załączonym pliku.

  Czytaj więcej
 • Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza

  Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza

  Już od jutra tj. od 23.06 br. rachmistrzowie spisowi zaczną odwiedzać respondentów, którzy do tej pory nie spisali się przez Internet, na infolinii lub w trakcie wywiadu telefonicznego.

  Rachmistrza, który odwiedza respondenta w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego można poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi.

  Więcej informacji na stronie GUS: https://stat.gov.pl/aktualnosci/co-warto-wiedziec-o-identyfikatorze-rachmistrza,359,1.html

 • Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

   Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

   

  Więcej informacji na stronie GUS: https://stat.gov.pl/aktualnosci/od-23-czerwca-br-rachmistrzowie-spisowi-rozpoczna-wywiady-bezposrednie,358,1.html

  Czytaj więcej
 • Mieszkańcy Gminy Bolimów - spisobus do Was jedzie!

Stronicowanie