Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Szanowni Państwo,

 

W załączniku przesyłamy koncepcji zagospodarowania zieleni w ramach poprawy funkcjonalności rynku w Bolimowie. Bardzo prosimy o zapoznanie się z załącznikiem tekstowym
i graficznym. Niestety ze względu na stan epidemiczny nie mamy możliwości bezpiecznego spotkania w większym gronie. Jednakże liczymy na Państwa zaangażowanie oraz pomoc w pracach.

Przedstawiona koncepcja jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy stanem obecnym
a stanowiskiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi do powrotu do brukowanego kształtu całego rynku. Aktualny „zielona” koncepcja rynku w Bolimowie jest następstwem utworzenia parku w powojennej historii Bolimowa.

W ramach naszych działań opracowaliśmy bardzo optymalną wersję koncepcji, która oparta jest na dość uniwersalnym podejściu do możliwości funkcjonalnych rynku w Bolimowie. Naszym nadrzędnym celem było stworzenie przyjaznej przestrzeni położonej wśród cienia starych, zdrowych drzew. Oczywiście wprowadziliśmy pewnego rodzaju zmiany, które mają rozszerzyć grono beneficjantów naszego rynku a w przyszłości stworzyć miejsce tętniące życiem pośród ładnie utrzymanej zieleni. Dodatkowo wyposażenie, design, rodzaj nasadzeń mają mieć  uniwersalną
i prostą formę co jest warunkowane zasadą ekonomiki oraz uniwersalizmu.

Ze względu na pilny termin złożenia dokumentacji do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków prosimy o dostarczenie uwag w formie pisemnej (nawet odręcznie) lub na maila zastepca@bolimow.pl .

  • Koncepcja rynku w Bolimowie

Wstecz