Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Aktualności

Aktualności
 • -

  Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

  Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych.Więcej informacji na stronie: Spis Rolny 2020

  Czytaj więcej
 • Narodowe Święto Niepodległości - Świętuj bezpiecznie!

  Niepodległa

  Czytaj więcej
 • Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 28 października 2020r. o prowadzeniu postępowania administracyjnego

  W załączeniu Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 28 pździernika 2020r.informujące, że prowadzi postępowanie administracyjne wszczęte na wniosek z dnia 28 lutego 2020 r. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Poszerzenie autostrady A2 na odcinku granica województwa łódzkiego i mazowieckiego – węzeł „Konotopa” (bez węzła) o dodatkowy pas ruchu”.

  Czytaj więcej
 • Koncepcja zagospodarowania zieleni w centrum miejscowości Bolimów

  Szanowni Państwo,

  W załączniku przesyłamy koncepcji zagospodarowania zieleni w ramach poprawy funkcjonalności rynku w Bolimowie. Bardzo prosimy o zapoznanie się z załącznikiem tekstowym i graficznym. Niestety ze względu na stan epidemiczny nie mamy możliwości bezpiecznego spotkania w większym gronie. Jednakże liczymy na Państwa zaangażowanie oraz pomoc w pracach.

  Czytaj więcej

Gmina

Gmina

Gmina Bolimów znajduje się w centralnej Polsce, w środkowej części Mazowsza, na skraju województwa łódzkiego. Położona jest w północnej części powiatu skierniewickiego, w miejscu gdzie graniczy on z trzema innymi powiatami: łowickim, sochaczewskim i żyrardowskim. Sąsiednie gminy to: na południu – gmina Skierniewice, na zachodzie – gmina Nieborów (województwo łódzkie, powiat łowicki), na północy – gmina Nowa Sucha (województwo mazowieckie, powiat sochaczewski), a na wschodzie gminy – Puszcza Mariańska i Wiskitki (województwo mazowieckie, powiat żyrardowski).

wBs05PnmD3rVQAAAABJRU5ErkJggg==

 

 

Gmina posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Przez gminę przebiega trasa kolejowa E 20 Rzepin – Poznań – Warszawa – Terespol, łącząca wschód Europy z zachodem. Na jej odcinku położonym w gminie Bolimów znajdują się dwa przystanki kolejowe w Kęszycach i Jasionnie. Ważne znaczenie stanowi droga wojewódzka nr 705 relacji Skierniewice-Sochaczew oraz sieć dróg powiatowych, przecinających gminę. Przez nasz teren przebiega również autostrada A2 Poznań-Stryków-Warszawa. Najbliższy zjazd znajduje się w sąsiedniej gminie w Nieborowie.

 

 

Gmina Bolimów zajmuje powierzchnię 11171 ha, z czego 3800,44 ha to tereny utworzonego w 1986 roku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo przyrodnicze Parku koncentruje się wokół doliny rzeki Rawki, która niemal w całości zachowała swój naturalny charakter. Szybki nurt wody, liczne starorzecza, fantastyczne meandry to warunki wprost wymarzone dla spływów kajakowych. Dodatkowe atuty rzeki Rawki to ok. 25 gatunków ryb w niej żyjących.