Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Aktualności

Aktualności
 • Węzeł drogowy na atutostradzie A2 i DW 705 - materiał informacyjny

  Węzeł drogowy na atutostradzie A2 i DW 705 - materiał informacyjny

  Czytaj więcej
 • Informacja w sprawie oddawania odpadów na PSZOK w Bolimowie

  Czytaj więcej
 • Informacja dotycząca bezpłatnego odbioru odpadów zawierających azbest w 2021 roku

  Wojt Gminy Bolimów informuje, ze w terminie od 12.01.2021r. do 26.02.2021r. przyjmowane będą wnioski dotyczące bezpłatnego odbioru odpadów zawierających azbest, które zostały zdemontowane i zalegają na posesjach położonych na terenie gminy Bolimów.

   

  Czytaj więcej
 • Informacja dla mieszkańców

  Gmina Bolimów informuje, że w dniu 11 stycznia 2021 roku została podpisana umowa na dzierżawę światłowodu z firmą GREFNET Mirosław Grefkowicz, z siedzibą Humin 1A, 99-417 Bolimów.

  Osoby zainteresowane zawarciem umowy na dostawę Internetu mogą kontaktować się z firmą pod numerem telefonu – 695 330 279.

  Czytaj więcej

Gmina

Gmina

Gmina Bolimów znajduje się w centralnej Polsce, w środkowej części Mazowsza, na skraju województwa łódzkiego. Położona jest w północnej części powiatu skierniewickiego, w miejscu gdzie graniczy on z trzema innymi powiatami: łowickim, sochaczewskim i żyrardowskim. Sąsiednie gminy to: na południu – gmina Skierniewice, na zachodzie – gmina Nieborów (województwo łódzkie, powiat łowicki), na północy – gmina Nowa Sucha (województwo mazowieckie, powiat sochaczewski), a na wschodzie gminy – Puszcza Mariańska i Wiskitki (województwo mazowieckie, powiat żyrardowski).

wBs05PnmD3rVQAAAABJRU5ErkJggg==

 

 

Gmina posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Przez gminę przebiega trasa kolejowa E 20 Rzepin – Poznań – Warszawa – Terespol, łącząca wschód Europy z zachodem. Na jej odcinku położonym w gminie Bolimów znajdują się dwa przystanki kolejowe w Kęszycach i Jasionnie. Ważne znaczenie stanowi droga wojewódzka nr 705 relacji Skierniewice-Sochaczew oraz sieć dróg powiatowych, przecinających gminę. Przez nasz teren przebiega również autostrada A2 Poznań-Stryków-Warszawa. Najbliższy zjazd znajduje się w sąsiedniej gminie w Nieborowie.

 

 

Gmina Bolimów zajmuje powierzchnię 11171 ha, z czego 3800,44 ha to tereny utworzonego w 1986 roku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Bogactwo przyrodnicze Parku koncentruje się wokół doliny rzeki Rawki, która niemal w całości zachowała swój naturalny charakter. Szybki nurt wody, liczne starorzecza, fantastyczne meandry to warunki wprost wymarzone dla spływów kajakowych. Dodatkowe atuty rzeki Rawki to ok. 25 gatunków ryb w niej żyjących.