Przejście do sekcji:

Główna treść strony

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Informacja o naborze

  Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydatów na stanowisko
  Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żyrardowie.

   

  Szczegóły w załączeniu.

  Czytaj więcej
 • Konsultacje społeczne w sprawie zmian statutów sołectw Gminy Bolimów

  Burmistrz Miasta i Gminy Bolimów w załączeniu prezentuje uchwałę Rady Miasta i Gminy Bolimów z dnia 26 czerwca 2023r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących uchwalenia statutów sołectw w Gminie Bolimów.

  Informacje o konsultacjach oraz projekty statutów zjadują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Bolimów pod linkiem:

  https://bip.ugbolimow.nv.pl/m,4110,konsultacje-spoleczne-statuty-solectw-gminy-bolimow.html

  Czytaj więcej
 • Postępuj mądrze i zgłaszaj wypadki bezzwłocznie!

  Placówka Terenowa KRUS w Skierniewicach apeluje: Postępuj mądrze i zgłaszaj wypadki bezzwłocznie!
  Rozpoczął się okres wakacyjny. Dla rolników to czas nasilonych prac polowych. Po-śpiech, nieuwaga, zmęczenie i warunki pogodowe zwiększają ilość zagrożeń przy pracy rolniczej. Jedną z kampanii Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2023 roku jest akcja „Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz”, która ma na celu ograni-czenie zagrożeń wypadkowych podczas użytkowania ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Wypadki takie zwykle powodują najgroźniejsze urazy.

  W załączeniu również apel Wojewódzkiej Komisji ds. bhp w rolnictwie przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Łodzi, dotyczący zapewniania bezpiecznych wakacji najmłodszym mieszkańcom wsi.

  Czytaj więcej
 • Kotki do adopcji

  Szanowni Państwo!

  w załączniu zdjęcia kotków do adopcji. Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Bolimów - 46 819-50-81.

  Czytaj więcej
 • Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach

  W załączeniu Rozporządzenie nr 2/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach z dnia 23 czerwca 2023r. w sprawie uchylenia Rozporządzenia nr 1/2023 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Skierniewicach z dnia 17 lutego 2023r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Powiatu Skierniewickiego oraz Miasta Skierniewic.

  Czytaj więcej
 • Kolejowy Program Dobrowolnych Nabyć w związku z realizacją linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa Zachodnia – Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – Łódź Niciarniana

  W załączeniu pismo dotyczące Kolejowego Programu Dobrowolnych Nabyć, który będzie miał zastosowanie w trakcie przygotowań do realizacji linii kolejowej nr 85 na odcinku Warszawa Zachodnia – Centralny Port Komunikacyjny (CPK) – Łódź Niciarniana (bez odcinka w obrębie węzła kolejowego CPK).

   

  Czytaj więcej
 • Konkurs Zarządu Powiatu Skierniewickiego „Boryna Roku 2023”

  W związku z ogłoszoną kolejną edycją konkursu „Boryna Roku” na najlepszego gospodarza Powiatu Skierniewickiego zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz zachęcamy do zgłaszania udziału w konkursie.

  Czytaj więcej
 • Logo

  XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2023

  9vBcQ0TZhg1AAAAAElFTkSuQmCC

  Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW).

  Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023, który zostanie rozegrany pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w dniach od 23 do 29 września 2023 roku.

  Impreza dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Czytaj więcej
 • Raport o stanie Gminy Bolimów za 2022 rok

  Szanowni Państwo,

  w załączeniu Raport o stanie Gminy Bolimów za 2022 rok oraz prezentacja do raportu.

  Czytaj więcej
 • Piknikowo i Sportowo z Województwem Łódzkim